S-Monovette® CTAD są probówko-strzykawkami przeznaczonymi do diagnostyki krwi obwodowej. Służą do pobierania krwi pełnej i osocza. Próbkę pobraną S-Monovette® CTAD wykorzystuje się jako materiał badawczy w celu oznaczenia czynnika płytkowego 4 (PF4), β-tromboglobuliny (BTG) i inhibitora aktywatora plazminogenu (PAI-1), a także w rutynowych badaniach hemostazy. Probówka S-Monovette® CTAD zawiera antykoagulant cytrynian trisodu, teofilinę, adenozynę i dipirydamol w postaci roztworu. Proporcja mieszaniny CTAD do krwi wynosi 1:9 – 1 część objętościowa CTAD i 9 części objętościowych krwi.
Prawidłowe wypełnienie jest absolutnie niezbędne do prawidłowego wykonania analizy. W przypadku, gdy jest to pierwsza lub jedyna do pobrania strzykawko-probówka zaleca się wcześniejsze zastosowanie oferowanych dodatkowo S-Monovette® Neutral jako pierwszego pojemnika napełniającego przestrzenie wewnętrzne zestawu. Dotyczy to stosowania S-Monovette z igłami motylkowymi.
Probówko-strzykawki S-Monovette® CTAD są przystosowane do pobierania krwi w systemie otwartym, jak również zamkniętym. Zamknięty zmniejsza znacząco ryzyko kontaktu osób pobierających, transportujących oraz wykonujących analizy z materiałem potencjalnie zakaźnym. Probówko-strzykawki S-Monovette® CTAD umożliwiają samodzielny wybór metody pozyskiwania krwi pomiędzy techniką aspiracyjną a próżniową nawet bezpośrednio przed samym pobraniem. Wyłamanie tłoczka powoduje, że strzykawka zmienia się w probówkę ze świeżą próżnią.
S-Monovette® CTAD to produkty sterylizowane przez napromieniowanie, posiadają również znak CE oraz IVD (wyroby medyczne do diagnostyki in vitro). Spełniają ponadto wymagania ADR i IATA. Zakrętki zakodowane na zielono oraz nakrętki z membraną są zgodne z kodem UE na podstawie BS 4851. Wraz z biało-czarną etykietą z napisem i miejscem na opis próbki, stanowią ułatwienie dla użytkowników w identyfikacji konkretnych S-Monovette®.