Charakterystyka membrany PVDF
Filtry strzykawkowe Chromafil z hydrofilową membraną z poli(fluorku winylidenu) (PVDF). Bardzo dobrze sprawdzą się przy filtrowaniu wodnych, rozpuszczalnych w wodzie oligomerów i polimerów (np. białek). Stosowane do wstępnego oczyszczania próbek przed analizami chromatograficznymi, m.in. GC, SFC, UHPLC, HPLC (śr. cząstek <3 µm). Sprawdzą się również w przypadku kolumn core-shell. Charakteryzują się wyjątkowo niską zdolnością wiązania białek (20 µg/25 mm).
Charakterystyka filtrów strzykawkowych Chromafil
Obudowa filtrów strzykawkowych Chromafil wykonana jest z polipropylenu najwyższej jakości. Ponadto filtry nie są klejone, ale spawane sonicznie. Zapewnia to bardzo dobre łączenie obu części i jednocześnie gwarantuje bardzo niską zawartość substancji ekstrahowalnych, które mogą zanieczyścić próbkę. Mocne, trwałe łączenie pozwala na użycie filtrów w obu kierunkach.
Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra charakteryzują się bezbarwną obudową, na której znajduje się informacja o membranie (PVDF) oraz wielkości porów (0,45 lub 0,20 µm). Jest to przydatne przy walidacji i certyfikacji metod. W przypadku membrany PVDF dostępne są filtry Chromafil Xtra o średnicy 13 mm (dla próbek o obj. 1-5 ml) oraz o śr. 25 mm (dla próbek o obj. 5-100 ml).
Klasyczne filtry są natomiast oznaczone kodem barwnym. W przypadku membrany o średnicy porów wynoszącej 0,2 μm górna część obudowy ma kolor żółty. Natomiast przy średnicy porów 0,45 μm – jest bezbarwna. Kolor dolnej części obudowy pozwala natomiast zidentyfikować rodzaj membrany. W przypadku membrany z PVDF jest to kolor biały. Filtry Chromafil z membraną PVDF mają średnicę 15 mm (są dedykowane dla próbek o obj. 1-5 ml).
Jako złącze wejściowe filtrów Chromafil zastosowano to bezpieczne przy pracy przy wyższym ciśnieniu złącze typu Luer-Lock. Na wyjściu zastosowano natomiast złącze Luer (w przypadku filtrów o średnicy 15 mm jest to złącze minispike).
Filtry Chromafil z membraną z regenerowanej celulozy dostępne są w wersji niesterylnej, w opakowaniach po 100 lub 400 szt. Można je sterylizować w 121°C.
Dostępne rodzaje filtrów strzykawkowych Chromafil
Klasyczne filtry strzykawkowe Chromafil oferowane są z różnorodnymi membrami: CA (octan celulozy), MV (mieszane estry celulozy), RC (regenerowana celuloza), PES (polieterosulfon), PA (poliamid/nylon), PTFE [poli(tetrafluoroetylenu)], H-PTFE (hydrofilizowany politetrafluoroetylen), PET (poliester), GF (włókno szklane), IC (specjalna membrana do chromatografii jonowymiennej). Natomiast przeznaczone dla próbek wymagających filtry strzykawkowe Chromafil typu combi z filtrem wstępnym z włókna szklanego dostępne są w 5 wersjach: GF/PA – włókno szklane / poliamid (nylon), GF/PET – włókno szklane / poliester, GF/PTFE – włókno szklane / poli(tetrafluoroetylen), GF/PVDF – włókno szklane / poli(fluorek winylidenu), GF/RC – włókno szklane / regenerowana celuloza.