Dozowniki butelkowe nowej generacji Dispensette® S Organic Analog o regulowanej objętości to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Umożliwiają dozowanie cieczy bezpośrednio z butelki z odczynnikiem, którą można obracać o 360°. Zaprojektowane bez konieczności użycia uszczelek. Łatwe w czyszczeniu (możliwość rozłożenia urządzenia bez używania specjalistycznych narzędzi). Uproszczony montaż wylewki. W przypadku demontażu wylewki następuje automatyczne zamknięcie wypływu. Dozowniki są w całości autoklawowalne w 121°C. Doskonale nadają się do stosowania z rozpuszczalnikami organicznymi, np. chlorowanymi i fluorowanymi węglowodorami lub stężonymi kwasami HCl i HNO₃, kwasem trójfluorooctowym, tetrahydrofuranem, czy nadtlenkami. Części mające kontakt z cieczą wykonane są z następujących materiałów: szkło borokrzemowe, ceramika-Al₂O₃, tantal, ETFE, FEP, PFA i PP (zakrętka).
Modele z zaworem zwrotnym umożliwiającym odpowietrzenie dozowanej cieczy i praktycznie bezstratne dozowanie. Długość rurki zasysającej ma długość 125-240 mm dla modeli o nominalnej objętości 5 ml lub 10 ml a dla modeli o nominalnej objętości 25, 50,100 ml – długość 170-330 mm
Dostarczane są wraz z poświadczeniem zgodności, oznakowaniem DE-M, certyfikatem jakości, wylewką dozującą, teleskopową rurką zasysającą, kluczem do montażu i adapterami z polipropylenu.
Dozowniki standardowo posiadają gwint GL45 a znajdujący się w zestawie adapter pozwala na użycie butelek z gwintami:
– dla modeli o nominalnej objętości 5 ml lub 10 ml: GL24-25, GL28/S 28, GL 32-33, GL38, S40,
– dla modeli o nominalnej objętości 25, 50 lub 100 ml: GL 32-33, GL 38, S 40.
Ograniczenia w zastosowaniu: ciśnienie par do 600 mbar, lepkość cieczy do 500 mm²/s, temperatura w zakresie +15÷40°C, gęstość do 2,2 g/cm³.
Dozowników Dispensette® S Organic nie należy stosować do:
- cieczy agresywnych wobec materiału ceramicznego Al2O3, tantalu, ETFE, FEP, PFA i PTFE (np. roztwór azydku sodu)
- cieczy agresywnych wobec szkła borokrzemowego (np. kwas fluorowodorowy)
- ługów i roztworów soli
- cieczy wybuchowych
- disiarczku węgla
- zawiesin (np. węgiel aktywny – cząstki stałe mogą zatkać lub uszkodzić urządzenie)
- cieczy z tendencją do spontanicznej polimeryzacji (np. kleje i ich składniki)
- cieczy agresywnych wobec PP (możliwe uszkodzenie nakręcanego kapturka i adaptera do butelek)