Produkty z tej kategorii
-
Butelki do wirówek Beckman - o poj. 50 ml - 500 ml Beckman Coulter 1240,10 zł – 6069,60 zł
Butelki mogą być stosowane w wirówkach z przyśpieszeniem do 110 000 g. Posiadają szczelnie zamykane nakrętki.
Butelki do wirówek Beckman - o poj. 50 ml - 500 mlButelki mogą być stosowane w wirówkach z przyśpieszeniem do 110 000 g. Posiadają szczelnie zamykane nakrętki.
Beckman Coulter 1240,10 zł – 6069,60 zł
Butelki plastikowe wirówkowe – charakterystyka
Butelki plastikowe wirówkowe wykonane są najczęściej z polipropylenu (PP), polialomeru (PA), polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), kopolimeru polipropylenu (PPCO) lub poliwęglanu (PC) – są to substancje, które charakteryzuje zwiększona odporność mechaniczna (bez problemu wytrzymują najczęściej stosowane w wirówkach przyspieszenia).
Odpowiednie tworzywo, z jakiego mają być wykonane plastikowe butelki wirówkowe należy dobrać do planowanej techniki rozdzielania i stosowanych mediów gradientowych, a także konieczności ewentualnej sterylizacji do ponownego użycia. Zwykle butelki do wirówek plastikowe są przeźroczyste lub półprzeźroczyste, dzięki czemu łatwiejsza jest identyfikacja odwirowanej próbki, jednak np. w przypadku próbek wrażliwych na światło zaleca się butelki plastikowe wirówkowe nieprzeźroczyste.
Plastikowe butelki wirówkowe wyposażone są zwykle w szczelnie zamykane zakrętki (często z dodatkową uszczelką), co uniemożliwia przypadkową utratę badanego materiału. Butelki plastikowe do wirówek mają najczęściej dość szerokie szyjki, dzięki czemu zarówno napełnianie, jak i pobieranie z nich próbek jest łatwiejsze. Kształty, jakie posiadają butelki plastikowe do wirówek są zaprojektowane tak, aby koncentracja osadów na dnie była jak najbardziej wydajna. Należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary, jakie mają butelki wirówkowe plastikowe – nie każda butelka będzie pasować do każdego rotora.
Butelki plastikowe wirówkowe – zastosowanie
Plastikowe butelki do wirówek znajdują zastosowanie w większości badań laboratoryjnych (chemia, biologia, biochemia, medycyna kliniczna, itp.), gdzie potrzebne jest oddzielanie i izolacja substancji z dużych objętości pobranych prób. Wykorzystywane są np. do wirowania gradientowego, izolacji kwasów nukleinowych, białek, komórek, rozdzielania emulsji, itp. Butelki wirówkowe plastikowe są alternatywą dla droższych i cięższych szklanych butelek przeznaczonych do wirówek.