Podkategorie
Butelki plastikowe i zamknięcia – charakterystyka
Butelki plastikowe służą przede wszystkim do przechowywania i bezpiecznego transportu cieczy i mediów proszkowych. Zależnie od zastosowania występują one w wersji z szeroką szyją (do proszków i past) i w wersji z wąską szyją (do mediów płynnych).
Butelki plastikowe mogą być wykonane z wielu tworzyw, które różnią się właściwościami fizycznymi i chemicznymi. Do najbardziej popularnych tworzyw sztucznych, z których produkowane są butelki należą: PP, PE, HDPE, LDPE, PET, PC, PPCO, PETG i PC. Butelki laboratoryjne plastikowe o odpowiednich kształtach (zapewniających maksymalną koncentrację osadów na dnie), wykonane z wytrzymałych na przyspieszenia materiałów, mogą być stosowane także jako butelki wirówkowe.
Butelki plastikowe i zamknięcia – podział i zastosowanie
Butelki plastikowe z gwintem – dostępne w wersji ze skalą i bez skali, w postaci okrągłej lub kwadratowej. Do przechowywania i transportu cieczy, proszków i granulatów. Z odpowiednią nasadką możliwe również zastosowanie jako np. kroplomierze lub tryskawki.
Butelki plastikowe wirówkowe – sprawdzą się w badaniach, gdzie wymagane jest rozdzielenie dużych objętości prób badanych i izolacja ich części składowych. Mają zwiększoną odporność mechaniczną i bez problemu wytrzymują najczęściej stosowane w wirówkach przyspieszenia.
Zakrętki, nasadki – zamknięcia do butelek zarówno plastikowych, jak i niektórych szklanych. W ofercie dostępne są zakrętki do butelek zamknięte, które umożliwiają szczelne przechowywanie i bezpieczny transport zawartości butelki, zakrętki do butelek z otworem, stosowane najczęściej wraz z septą do wielokrotnych iniekcji, a także nasadki do butelek plastikowych, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie butelki plastikowej jako kroplomierza lub tryskawki.