Podkategorie
Strzykawki laboratoryjne i igły – charakterystyka
Strzykawki laboratoryjne i igły do strzykawek to narzędzia laboratoryjne i medyczne służące do pobierania płynów/gazów i ich wstrzykiwania w miejsce docelowe. Strzykawki laboratoryjne składają się z cylindra z podziałką oraz tłoka, służącego do naciągania i wypuszczania cieczy/gazu.
Strzykawki mogą mieć igłę przymocowaną na stałe lub możliwość stosowania igieł wymiennych mocowanych na końcówkach typu Luer (nakładane na końcówkę strzykawki) lub Luer Lock (nakładane i lekko przekręcane, dzięki czemu nie ma ryzyka, że igła przypadkowo „spadnie” ze strzykawki).
Strzykawki laboratoryjne i igły – podział i zastosowanie
W ofercie posiadamy strzykawki plastikowe oraz strzykawki szklane. Oferujemy również pasujące do nich igły (zarówno z końcówką typu Luer, jak i z końcówką typu Luer Lock).
- Strzykawki szklane – wielorazowego użytku. Do standardowych iniekcji, a także do precyzyjnego dozowania bardzo małych objętości cieczy i gazów do autosamplerów (np. strzykawki Hamilton).
- Strzykawki plastikowe – zwykle jednorazowego użytku. W ofercie posiadamy strzykawki dwuczęściowe (korpus + tłok) oraz trzyczęściowe (korpus + tłok + uszczelka).
- Igły do strzykawek – różnią się rodzajem mocowania, długością, średnicą i rodzajem zakończenia. W ofercie posiadamy igły do standardowych strzykawek plastikowych i szklanych, jak i precyzyjne igły do strzykawek Hamilton.