Podkategorie

Fartuchy, kombinezony, zarękawniki – charakterystyka

Odzież ochronna, wraz z innymi środkami ochrony indywidualnej, to niezbędny element bezpiecznej pracy np. w laboratorium czy przemyśle farmaceutycznym. Podczas kontaktu z substancjami chemicznymi, wirusami, bakteriami i innymi szkodliwymi dla zdrowia czynnikami odpowiednio dobrany fartuch lub kombinezon pozwala na znaczące zmniejszenie zagrożenia.

 

Fartuchy, kombinezony, zarękawniki – podział i zastosowanie

  • Fartuchy laboratoryjne – dostępne damskie, męskie oraz unisex, jednorazowe i wielokrotnego użytku, uniwersalne, laboratoryjne, specjalnego przeznaczenia (np. zgodne z wymogami HACCP, fartuchy ochronne krio). Wykonane z różnych materiałów – 100% bawełniane, z włókien mieszanych, z folii LDPe lub PP, z włókniny polipropylenowej, winylowe;  oddychające i wodoszczelne, znakomicie przepuszczają powietrze, kwaso- i żaroodporne o wysokiej odporności na pęknięcia i rozdarcia, z kołnierzem lub stójką.

 

  • Kombinezony laboratoryjne – lekkie, przewiewne, jednorazowe lub nie, wykonane z włókna PP, z włókien mieszanych Comfortec® Stretch, antystatyczne, do pracy w sterylnych warunkach, czystych pomieszczeniach, z kapturem lub bez, idealne w przemyśle elektronicznym, przy zagrożeniach biologicznych, ochraniają przed wirusami i bakteriami, przydatne podczas lakierowania natryskowego, malowania i prac z chemikaliami w laboratoriach i przemyśle farmaceutycznym.

 

  • Zarękawniki – ochraniacze przedramienia chronią przed agresywnymi substancjami oraz drobnymi pyłami, nie przepuszczają powietrza. Dostępne w różnych rodzajach, wykonane z laminatu PP/PE, posiadają elastyczną gumkę, co zapobiega przesuwaniu się rękawa, odpowiednie do przemysłu spożywczego, a także pracy w warunkach sterylnych. 


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail