Podkategorie
Kuwety spektrofotometryczne – charakterystyka
Kuwety spektrofotometryczne to specjalistyczne naczynia, które bardzo często stosowane są w laboratoriach chemicznych i biologicznych. Przeznaczone są najczęściej do wykonywania pomiarów spektrofotometrycznych w zakresie światła widzialnego (VIS) i w bliskim nadfiolecie (UV).
Kuwety spektrofotometryczne – podział i zastosowanie
Kuwety plastikowe – najczęściej produkowane z polistyrenu PS (zakres długości fal 340 – 900 nm) lub PMMA (zakres długości fal 300 – 900 nm). Na rynku dostępne są również kuwety spektrofotometryczne przeznaczone do pomiarów w zakresie światła UV (pomiary w zakresie długości fal nawet od 200 nm). W ofercie posiadamy kuwety w trzech standardowych wielkościach: kuwety półmikro (o poj. około 1,5 – 3,0 ml), kuwety makro (o poj. do około 4,5 ml) i kuwety mikro (o poj. od około 70 do około 850 µl).
Kuwety szklane i kuwety kwarcowe – przeznaczone do badań spektrofotometrycznych w zakresie światła VIS i UV. Standardowe – z dwoma polerowanymi ściankami lub z czterema ściankami polerowanymi (np. do spektroskopii fluorescencyjnej).
Kuwety spektrofotometryczne można przechowywać w praktycznych pudełkach i statywach.