Płytki mikrolitrowe Eppendorf Assay/Reader zostały zaprojektowane specjalnie do eksperymentów z pomiarem fluorescencji i chemiluminescencji. Wykonane z najwyższej jakości surowców, co zapewnia znakomity stosunek sygnału do szumu i niską granicę oznaczalności. Co więcej, Płytki minimalizują autofluorescencję i autoluminescencję, co podnosi jakość przeprowadzanych doświadczeń. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości polipropylenu płytki mikrolitrowe Eppendorf Assay/Reader charakteryzują się wysoką odpornością na substancje chemiczne, temperaturę i obciążenia mechaniczne. Znakomita dokładność wykonania i jednorodność dołków sprawiają, że Assay/Reader Microplates nadają się doskonale do czytników płytek. Podwyższone obrzeża dołków ułatwiają precyzyjne i szczelne zamknięcie płytek, nawet za pomocą zgrzewarki. Redukują również ryzyko kontaminacji próbek.
Płytki w jednolitym kolorze sprawdzają się do czytników mierzących od góry. Białe płytki Eppendorf Assay/Reader zapewniają natomiast maksymalne odbicie światła, co umożliwia detekcję luminescencji lub słabych sygnałów fluorescencyjnych z wysoką czułością. Czarne mikropłytki Eppendorf Assay/Reader nadają się idealnie do detekcji fluorescencji, ponieważ zapewniają znakomity stosunek sygnału do szumu i niską granicę oznaczalności.
Płytki do czytników dostępne w stopniu czystości PCR Clean – wolne od DNaz, RNaz oraz ludzkiego DNA i inhibitorów PCR. Polecane szczególnie do izolacji kwasów nukleinowych, jak również do analizy wrażliwych próbek kwasów nukleinowych. Oferowane w dwóch formatach: 96-dołkowym oraz 384-dołkowym. Płytki z 96 dołkami występują w 3 modelach o różnym kształcie dna: typu F (płaski), typu U (okrągły), typu V (stożkowy). Natomiast płytki z 384 dołkami dostępne są wyłącznie w wersji ze stożkowym dnem (typu V). Wszystkie modele dostarczane są w opakowaniu zawierającym 80 płytek (5 woreczków, każdy zawiera 16 sztuk).
Płytki Eppendorf Assay/Reader znajdą zastosowanie przy oznaczaniu stężeń DNA i białek z wykorzystaniem barwników fluorescencyjnych. Sprawdzą się w eksperymentach na komórkach, ich obrazowaniu, przy testach żywotności lub apoptozy komórek. Nadają się również doskonale do pomiarów fluorescencji i luminescencji w protokołach wymagających podwyższonej temperatury lub zastosowania rozpuszczalników.